Zamknij
REKLAMA

KORONAWIRUS. INFORMACJE NA BIEŻĄCO - 25 marca

07:34, 25.03.2020 | .
REKLAMA
Skomentuj
Jest już 10 ofiar śmiertelnych.

Na bieżąco informujemy o sytuacji w sprawie koronawirusa we Włocławku. W piątek (20 marca) potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia w mieście. W Polsce zakażenia wykryto u 1051 osób, a czego 14 zmarło.

Godz. 21:17: Urząd Wojewódzki przedstawił informacje o kolejnych osobach zakażonych koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim. To młoda kobieta i dwóch młodych mężczyzn. Wszyscy są mieszkańcami pow. bydgoskiego i przebywają w kwarantannie domowej. Ich stan jest dobry.

Godz. 20:56: Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 20 zakażeniach koronawirusem, w tym trzech z terenu województwa kujawsko-pomorskiego. W Polsce choruje już 1051 osób.

Godz. 19:01: KMP Włocławek poinformowała dziś o dwóch przypadkach złamania kwarantanny. Policjanci prowadzą postępowania w sprawie o wykroczenia.

- Po zakończeniu czynności materiały trafią do sądu, gdzie osobom łamiącym przepisy może grozić wysoka grzywny. Dodatkowo o całej sprawie powiadomiono powiatowego inspektora sanitarnego

- informuje st. sierż. Tomasz Tomaszewski z KMP Włocławek.

Godz. 18:30: Urząd Wojewódzki podał aktualne informacje związane z sytuacją zagrożenia koronawirusem na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Stan na dzień 25.03.2020 r. (godz. 14.00):

  • skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –24,
  • liczba osób hospitalizowanych –41,
  • skumulowana liczba osób aktualnie w kwarantannie – 5501,
  • liczba osób objętych nadzorem – 1763,
  • liczba pobranych próbek – 1075.

- czytamy w komunikacie.

Godz. 18:21: Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 79 nowych zakażeniach koronawirusem oraz zgonie 14. pacjenta - 80-letniego mężczyzny, który miał choroby współistniejące i przebywał w szpitalu w Skarżysku Kamiennej.

Godz. 15:35: Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu ostatniej doby wykonano 3,3 tys. testów na koronaworusa.

Godz. 14:45: Diecezja włocławska zachęca do modlitwy w intencji ustania epidemii, osób chorych, służb medycznych i sanitarnych oraz za zmarłych i ich rodziny.

Godz. 13:54: Rzecznik Wojewody Kujawsko-Pomorskiego przedstawił informacje na temat stanu pacjentów z koronawirusem przebywających w szpitalach na terenie naszego województwa. W Grudziądzu hospitalizowane są cztery osoby - trzy w stanie dobrym i jedna w średnim, ale stabilnym. W Toruniu - 1 osoba. W szpitalu zakaźnym w Bydgoszczy przebywa sześć osób, wszystkie w stanie dobrym. Jeden pacjent jest leczony w bydgoskim Centrum Pulmonologii. Jego stan jest średnio ciężki, ale stabilny.

[WIDEO]1920[/WIDEO]

Godz. 13:41: Urząd Wojewódzki podał informacje na temat chorych, u których wykryto dziś zakażenie koronawirusem.

 

- Dwudziesta trzecia osoba zakażona to mężczyzna w młodym wieku z powiatu bydgoskiego, który wrócił z zagranicy, przebywa w kwarantannie domowej, jego stan jest dobry. Dwudziesta czwarta osoba zakażona to kobieta w młodym wieku z powiatu bydgoskiego, która wróciła z zagranicy, przebywa w kwarantannie domowej, jej stan jest dobry

- poinformował Adrian Mol, rzecznik Wojewody Kujawsko-Pomorskiego.

Godz. 13:39: Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 31 nowych zakażeniach koronawirusem. Wśród chorych są dwie osoby z woj. kujawsko-pomorskiego. Przekazano także informację o śmierci kolejnej osoby - 71-latka, który przebywał w szpitalu w Bolesławcu i miał choroby współistniejące.

Godz. 13:00: Pielęgniarka z włocławskiego szpitala opisuje, jak teraz wygląda jej praca. - Proszę zostań w domu! - apeluje. 

- Razem z mężem pracujemy w szpitalu, pracujemy na SOR-ze od ponad tygodnia nie widzimy naszej córki która jest pod opieką dziadków do pracy chodzimy z torbami na wypadek gdybyśmy mieli w niej zostać, wszystko jest możliwe. Więc prosimy bądź naszym przyjacielem #zostańwdomu i #niekłammedyka zrób to dla niej, żebyśmy razem przez to przeszli i byli szczęśliwi

- napisała Pani Aleksandra

Jest post zanotował już ponad 100 udostępnień. 

Godz. 12:45: Prezydent Marek Wojtkowski wydał zarządzenie w sprawie skrócenia na czas epidemii godzin pracy ratusza. Od dziś UM jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 -14:00.

- Zapewnia się i zaleca Mieszkańcom Włocławka możliwość załatwiania spraw urzędowych w trybie komunikacji pocztowej, elektronicznej (e-mail, ePUAP) oraz telefonicznej. W Urzędzie - poprzez wrzucenie pism i innych dokumentów do wystawionych urn w budynku Urzędu Miasta przy Zielonym Rynku 11/13, w tym przypadku bez potwierdzenia wpływu do Urzędu. Kontakt telefoniczny do UM Włocławek: 54 414-40-00, adres e-mail: [email protected] Zaleca się dokonywanie wpłat przelewami elektronicznymi

- informują urzędnicy.

Godz. 12:00: Prezydent Włocławka Marek Wojtkowski znów apeluje do mieszkańców o pozostanie w domach. 

Godz. 10:17: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu wydała komunikat związany z przebywaniem w lasach w czasie epidemii koronawirusa.

- W ostatnim czasie obserwujemy wzrost zainteresowania społeczeństwa pobytem w lesie. W związku z tym osoby, które jednak zdecydują się na wyjście do lasu, powinny zachowywać się w taki sposób, aby nie narażać siebie i innych na zakażenie. Mając na uwadze potrzeby społeczne, leśnicy Kujawsko-pomorscy nie ograniczają możliwości przebywania w lesie. Lasy są dla Państwa otwarte, tak jak to było dotychczas, jednak korzystanie z nich w tym szczególnym czasie powinno odbywać się w sposób gwarantujący nam wszystkim bezpieczeństwo. Apelujemy, aby w trakcie pobytu w lesie stosować się do wytycznych w zakresie korzystania z miejsc postoju, parkingów, ścieżek edukacyjnych oraz wież i tarasów widokowych. Prosimy również o unikanie miejsc, w których nadmiernie gromadzą się ludzie

- napisał Ireneusz Norbert Jałoza, zastępca Dyrektora ds. Gospodarki Leśnej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu.

Godz. 9:57: Urząd Miasta Włocławek informuje, że w związku z zagrożeniem epidemiologicznym wnioski o wpisy do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG-1), zawieszenia, wznowienia, zmiany, wykreślenia można składać poprzez zalogowanie się do CEIDG, wypełnienie wniosku on-line i złożenie (podpisanie) go elektronicznie (profilem zaufanym lub podpisem elektronicznym) na stronie www.ceidg.gov.pl.

Godz. 9:02: Niestety, w szpitalu we Wrocławiu zmarły kolejne dwie osoby. To mężczyźni w wieku 41 i 71 lat, którzy mieli choroby towarzyszące. Łącznie nie żyje już 12 osób.

Godz. 9:00:  Ministerstwo Zdrowie poinformowało o 26 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Na liście nie ma tym razem nikogo z województwa kujawsko-pomorskego.

Godz. 8:14: Spółka Baza, która zajmuje się utrzymaniem i zarządzaniem włocławskimi cmentarzami, przypomina o zasadach bezpieczeństwa w trakcie uroczystości religijnych.

Godz. 8:06: Od dziś (środa, 25 marca) autousami MPK we Włocławku może podróżować ograniczona liczba pasażerów - 10 lub 15 osób. MPK informuje o szczegółach na Facebooku:

Uwaga! W trosce o Państwa zdrowie prosimy o ograniczenie ilości podróżujących do 10 osób w autobusach 10 metrowych oraz 15 osób dla 12 metrowych. Odpowiednie informacje znajdują się na drzwiach,zdjęcir poniżej to autobus 10 metrowy gdzie może przebywać po zmianie 10 osób.
- 20 miejsc siedzących = 10 osób, autobus 10 metrowy
- 30 miejsc siedzących = 15 osób, autobus 12 metrowy
- 26 miejsc siedzących = 13 osób ,elektrobus
Będziemy stosować autobusy dodatkowe w razie potrzeb jakie wystąpią na liniach. 

Godz. 8:00: Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy rozpowszechnia ulotkę z informacjami o aplikacji "Kwarantanna domowa".

Godz. 7:40: Od dziś obowiązują nowe restrykcje wprowadzone przez rząd na czas epidemii. O szczegółach piszemy w tym artykule:

[ZT]38150[/ZT]

Godz. 7:36: wczoraj wieczorem Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 17 kolejnych zakażeniach koronawirusem. W sumie w Polsce zachorowało 901 osób, z czego 10 zmarło. W województwie kujawsko-pomorskim jest 22 zakażonych, we Włocławku - jeden.

Środa, 25 marca, godz. 7:31: Zachęcamy do zapoznania się w wtorkowymi wydarzeniami związanymi z koronawirusem:

[ZT]38131[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (71)

JodełJodeł

32 7

Skoro ponad 100 włocławian jest na domowej kwarantannie,to czemu sąsiedzi nie są informowani? Człowiek by wiedział na ,,czym stoi" jak i sam zwracał uwagę czy dana osoba przestrzega kwarantanny👍 Bo tak naprawdę nikt nic nie wie... 07:57, 25.03.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

cwaniaczku cwaniaczku

6 19

Ty nie bąddź taki żądny informacji , ludzie są różni często prostaccy i mogliby umilać życie komuś na kwarantannie. 08:09, 25.03.2020


BekaBeka

30 4

@Cwaniaczku
To raczej osoby na kwarantannie umilili nam życie,a nie na odwrót.Jestem bardzo ciekaw jakbyś podchodził do tematu jakby Ci ktoś z rodziny zmarł z powodu osoby,która nie przestrzega kwarantanny🙄 Janusze i Grażynki wróciły do ,,kochanej" ojczyzny bo służba zdrowia za darmo.... a za granicą nieubezpieczeni,nie płacą i by nie leczyli hahah.Patrioci🤣🤣 08:46, 25.03.2020


dziwne telefonydziwne telefony

25 2

Jakieś dziwne telefony są.Odbierasz a głos w słuchawce: Jeśli chcesz otrzymać darmowe środki czystości wciśnij 1 . Od razu odłożyłem bo to może być jakieś naciaganie na rachunki za połączenia 08:21, 25.03.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

alboalbo

15 3

Albo wyłudzanie danych osobowych, nazwisko. adres. 08:22, 25.03.2020


dlaczego minus?dlaczego minus?

16 3

Zastanawiające jest to minusowanie jak ktoś ostrzega. 08:29, 25.03.2020


SkandalSkandal

6 21

Wy naprawdę już przesadzacie z tym wirusem są takie osoby które ruchu potrzebują jak są przy tuszy to wy myślicie ze siedzenie w domu da coś nie to ich gorzej dobija i jak ma taką osobą schudnąć bez ruchu będziecie płacić za te ich odchudzanie to jest naprawdę już się nudne zaczyna robić ja normalnie wychodzę na powietrze i się niczym nie przejmuje bo ja żadnej zarazy nie złapie maska na buzię i rękawiczki i tak powinni nawet dzieci takie nosić jak rodzice muszą wyjsc z dziećmi bo nie mają z kim zostawić to powinni nosić takie maseczki widziałam ostatnio jak mama tłumaczyła dzieciom czemu ludzie noszą maseczki żeby się uchronić przed wirusem ale naprawdę ile to można ciągle wysłuchiwac o tym nie lugo to nam się wszystkiego odechce 08:25, 25.03.2020

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

Wirus Wirus

4 0

Twardy Gość jesteś .Żeby nie było płaczu później. 13:14, 25.03.2020


SpekulantSpekulant

3 2

Maska tylko gdy jesteś chory lub masz blisko kontakt z drugim człowiekiem i może na ciebie zwyczajnie kichnąć. Nie dotykać swojej twarzy, myć ręce jeśli dotykaliście przedmiotów w przestrzeni publicznej. Ten wirus przenosi się tak jak wirus grypy.

I najważniejsze...nie czytać żadnych wiadomości w necie i nie oglądać telewizji. Spacerować tam gdzie nie ma ludzi i czytać książki o przyjemnej tematyce. Zdrowia 14:11, 25.03.2020


qw_qw_

3 0

Porównaj sobie przekrój oczka w masce do przekroju wirusa... a chorym zalecają noszenie żeby zatrzymać wydzieliny wykrztuszane w trakcie kichania, kaszlu. 20:14, 25.03.2020


Wybory 2025r Wybory 2025r

22 3

Najlepszą opcją jest przesunięcie wyborów o 5! lat. Zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na walkę z rakiem i koronawirusem! Opozycja totalitarna też przecież będzie zadowolona! 08:39, 25.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

//////

9 0

''
''Spółka Baza, która zajmuje się utrzymaniem i zarządzaniem włocławskimi cmentarzami, przypomina o zasadach bezpieczeństwa w trakcie uroczystości religijnych''.
1. Cmentarz utrzymuje nie S-ka, lecz Miasto i obywatele.
2. Cmentarz jest komunalny i na nim odbywają się nie tylko uroczystości religijne.
09:25, 25.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AntyGlupotaAntyGlupota

8 2

Ostatnio pisaliscie, ze maseczki, ktore szyte sa w ZAZie, maja byc rozdawane mieszkancom, a informacje o tym mialy byc w tym tygodniu..Prosze abyscie napisali, jak mialyby wygladac szczegoly tej akcji..Moze ZAZ zglosilby sie z tymi maseczkami do zakladow pracy, bo nadal tysiace ludzi w takich miejscach pracuje, narazajac zdrowie swoje i bliskich..A niestety kierownictwa tych firm, a przynajmniej mojej, nie potrafia kompletnie zadbac o takie rzeczy i np samemu wyjsc z inicjatywa zakupu takich masek dla swoich pracownikow..A te naprawde przydalyby sie na czas drogi z i do pracy, gdy mija sie po kilkadziesiat osob w bramach zakladow bez jakichkolwiek zabezpieczen, bez przestrzegania zasady odleglosci itd..Prosze o potraktowanie tej sprawy powaznie i moze zasygnalizowanie tej kwestii w ZAZie.. 09:32, 25.03.2020

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

????

2 6

Skoro pracujesz i zarabiasz - to chyba stać cię na kupno masek?!
Za darmo przecie nie pracujesz!
I zmień nick na: - - Progłupota. - - 09:43, 25.03.2020


AntyGlupotaAntyGlupota

8 3

Podaj adres gdzie mozna takie maski dostac, to kupie takze dla Ciebie PROSTAKU..Taki odizolowany jestes bezmozgu, ze nie wiesz , ze jest z nimi problem na rynku??Jeb any wloclawski Januszek musial morde otworzyc😡💩 09:51, 25.03.2020


 tojo tojo

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


HISZPANIA !!!HISZPANIA !!!

7 4

W artykule „Różnice w rozwoju epidemii koronawirusa w Polsce i w Hiszpanii: skutki zaniechań politycznych”, hiszpański portal outono.net porównał wpływ decyzji podejmowanych przez rządy Polski i Hiszpanii na rozwój epidemii koronawirusa w obu krajach. Zdaniem portalu nie ma wątpliwości, że decyzje polskich władz były bardzo dobre.„Podczas gdy rząd Hiszpanii i media lewicowe utrzymują, że epidemia koronawirusa zaskoczyła wszystkie rządy, rzeczywistość wskazuje na coś innego”

- napisał Elentir w znanym blogu „Contando Estrelas”. " Po 20 dniach od wybuchu epidemii można przeanalizować, czy odmienne reakcje na kryzys ze strony obu rządów wpłynęły na częstotliwość zachorowań na Covid-19 w obu krajach”. Elentir podkreślił, że Hiszpania liczy tylko o 20 proc. ludności więcej od Polski - Polska liczy 38,43 mln mieszkańców, tj. 8 mln mniej, niż Hiszpania. Ale co ważne, to Hiszpania ma aż o 350 proc. więcej zmarłych z powodu koronowirusa.

Bloger przypomniał następujące fakty: w dniu 20 marca w Polsce było ponad 20 potwierdzonych zakażonych i żadnego zmarłego, podczas gdy Hiszpania dużo wcześniej, bo 27 lutego miała 20 zakażonych i 1 zmarłego. Przypomniał, że 8 marca, kiedy w Hiszpanii było już 647 zarażonych i 17 zmarłych, socjalistyczny rząd Pedro Sancheza zezwolił na manifestacje feministyczne w wielu miastach oraz na mecze piłki nożnej, które zgromadziły tysiące kibiców.

Polska, po 13 dniach od stwierdzenia 20 przypadków zakażonych, liczyła 749 zainfekowanych i 8 zmarłych. W tym samym czasie, Hiszpania liczyła już 1.695 zarażonych (126 proc. więcej od Polski) i 36 zmarłych (350 proc. więcej od Polski), przy tylko 20,81 proc. większej liczbie ludności.

Elentir podkreślił, że ten kalendarz świadczy o ogromnych różnicach w decyzjach podejmowanych przez oba rządy, a przede wszystkim w czasie ich podejmowania. „ Kluczem jest dalekowzroczny, przewidujący rząd” - podkreślił.

„Czas odpowiedzi jest fundamentalny dla hamowania epidemii, a był on całkowicie odmienny w obu krajach” - zauważył. I podał przykłady:

1. Rząd premiera Mateusza Morawieckiego zaczął podejmować działania jeszcze przed potwierdzeniem pierwszego przypadku zakażenia, podczas gdy rząd Hiszpanii nie podszedł do zagrożenia poważnie do czasu, kiedy było już 30 zmarłych,

2. Polska po 6 dniach podjęła pierwsze decyzje o ograniczeniu ruchu granicznego, rząd Hiszpanii potrzebował na to 17 dni,

3. Polska zabroniła zgromadzeń publicznych mając 18 zarażonych (i żadnego zmarłego), podczas gdy Hiszpania udzielała zgody na manifestacje feministyczne przy 674 zarażonych i 17 zmarłych,

4. Polska zamknęła szkoły przy 25 zakażonych, natomiast w Hiszpanii szkoły pozostawały otwarte przy 3 tys. zarażonych i 84 zmarłych.

„Działania rządu Pedro Sancheza były nieodpowiedzialne, niekompetentne i nieostrożne, a jego brak samokrytyki jest oburzający - napisał. - Tak samo jest oburzające, że lewicowe środki masowego przekazu nie przyznają, iż zarządzanie socjalistyczno-komunistycznego rządu było złe, gdyż proszą o pomoc publiczną dla zrekompensowania utraty środków finansowych z reklam, co jest bezwstydną formą służalstwa”.

„Wypada teraz zapytać, co powiedzą ci, którzy oskarżali Polskę o „wadliwą” demokrację, biorąc pod uwagę, że rząd polski zachował się z większą odpowiedzialnością, przewidywaniem, stanowczością i przejrzystością od innych krajów europejskich, które dłużej od Polski cieszą się demokracją, od kraju, który uwolnił się spod jarzma komunizmu w 1989r.” 11:05, 25.03.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

VV

2 2

Zaraz będą pluć żółcią, bo one by chciały żeby jak najwięcej zachorowało, szydercy by się cieszyli i dalej punktowali 11:13, 25.03.2020


WHOWHO

8 3

ogłosiło ,,stan wyjątkowy" zagrożenia zdrowia publicznego dla całego świata o charakterze międzynarodowym w związany z globalnym wybuchrm epidemii koronawirusa dnia ----- 31.01.2020 r. Świadczy to o opieszałości rządu mającego rzetelne źródła informacji ...
{studzienkowy z ratusza~ 12:29, 25.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

vbfbbbnnnnnnnvbfbbbnnnnnnn

1 3

Adek Kredki rozxwiklamy ta tajemnice co się tu na swiecie odpindala >Wbijamy Jackowski Jasnowidz dziś 20 :00 kanal na Youtube 12:33, 25.03.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

xcvxcv

2 1

Gangstera pershinga ziomek i mam go słuchać?? haha będzie tak jak znikały dziewczyny i sprzedawali je Szejkom a potem wpadał Jackowski i wąchał ciuchy w kit że niby szuka 15:14, 25.03.2020


JohnJohn

4 4

Koronawirus idealne narzędzie starych i mądrych u władzy do trzymania gojów w ryzach program nwo 12:36, 25.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

nhmhnhmh

8 5

inni maja racje to jest rzedsmak twegoco nastapi .Ten koronowirus to nie ejst koniec .Zobaczcie gospodarka pada ,rolnicy maja oroblemy bo zamykane są granice ,Niedlugo kierowcy tirów przestana jezdzic bo towar nie idzie .Ludzi zwalniają z pracy masowo .Cos jest nie tak ,wojsko na ulicach .Merekelowa nie wpuszcz uchodzcow to ma drugie dno .A wy dzieci zapomniejcie ze pod koniec kwietnia idziecie do szkoły na pewno nie . 12:39, 25.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

vbbvbb

6 4

Kto ogolnie dopuscil by tyle lat po wojne w świat poszedł taki wirus jak tego g..no...ja złapia to publiczne rozstrzelanie .Komsu na swiecie zalezalo żeby wybic jak najwięcej ludzi 12:40, 25.03.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

NoNo

1 1

Jak umierają emeryci to na logikę przychodzi mi tylko ZUS 00:01, 26.03.2020


Cyrk Cyrk

7 12

Jedzenie jest ale zobczycie później i jedzenia braknie .Pieniędzy bo ludzie bez pracy bo ja stracą .Towary nie będa szly itd. zobaczycie jeszcze będzie tak że jedzenie to będzie cos na wagę złota .A te wasze 500 plus jeszcze tak będzie że i 500 plus zabraknie >Co zrobią wtedy te kobiety które narodziły 3,5 dzieci dla 500 plus .To będzie tragedia 12:43, 25.03.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

VV

4 2

Cyrk to już jest dzięki takim jak ty 18:46, 25.03.2020


odpodp

3 2

nie wiem czemu dostałeś 11 lajków w dół ,ale te goje nie zdają sobie sprawy co sie dzieje ,alimenty bedą wstrzymane opieka socjal nie wiedza w ogóle co bedzie z najuboższymi i pieniedzmi zasiłki , w pko robi sie coraz bardziej niebezpiecznie by wypłacić własne pieniądze z konta jakieś ograniczenia już z dowodem osobistym nie chcą brać do rąk , emerytury też moga być wstrzymane ludzie wy sobie nie zdajecie sprawy że nie bedziecie miec za chwile srodków do życia najważniejsze jest podwyższenie śmieci za 1 osobe 28 zł !!! z czego te ludzie beda płacic jak potracili prace dorywczą a pracodawcy sa zobowiązani do tego tygodnia zawiesić działalność ???? a o dzieciach zabieranych przez instytucje wam nie wspomnę bo za co wyżywicie swoje dzieci ja tylko współczuje matka rozłąki z dzieckiem które jest niczego nic nie winne .... cały system jest zawieszony wam nie da sie przetłumaczyć bo narodowi podzielonemu juz nie wytłumaczy . a tobie dałam lajk w góre i pozdrawiam 👍 18:52, 25.03.2020


Co to sie dzieje Co to sie dzieje

7 5

Ratownik medyczny zaatakowany przez pacjenta. Z ranami kłutymi trafił do szpitala
W nocy z wtorku na środę pacjent przewożony karetką do szpitala w Bolławcu zaatakował nożem jednego z ratowników medycznych. Poszkodowany trafił do szpitala z ranami kłutymi klatki piersiowej. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policja w środę rano ujęła sprawcę. Z nieoficjalnych informacji wynika, że pacjent był objęty kwarantanną po powrocie z zagrani 12:49, 25.03.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

qw_qw_

2 0

Pacjent był chory psychicznie. Jak już cytujesz, to całość. 20:08, 25.03.2020


zarus zarus

8 1

Liczba ofiar w Hiszpanii większa niż w Chonach nie to *%#)!& .Ludzie unikajcie wyjscaia z Chaty .Do pracy i w domku.Jak nie chciecie by wasze dzieci sierotami zostały 12:51, 25.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MadrytMadryt

5 4

Mam przyjaciółkę siedzi od 2tygodni na kwarantannie w Madrycie i wszyscy wyzywają hiszpański rząd socjalistyczno-komuchowaty i mówi że jak Hiszpania z tego wyjdzie to obalą na ulicy premiera i resztę burdelu u nich , na portalach mówią że powinny być takie reakcje szybkie jak polskiego rządu w Polsce, olały władze w Hiszpanii sprawę niestety :( kwarantanne mają do 14 kwietnia !! 14:39, 25.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

bobbob

12 5

Panie Prezydencie Wojtkowski,apeluję o zaopatrzenie wszystkich mieszkańców Włocławka w maseczki i środki do dezynfekcji! 15:05, 25.03.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

........

3 5

przecież żule to wypiją 15:12, 25.03.2020


CZYCZY

9 2

wszyscy urzędnicy są przetestowani kosztem tych, którzy być powinni ? 15:11, 25.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


KujawiakKujawiak

14 0

KGHM właśnie zamówił z Chin samolot pełen sprzętu medycznego.A ile dały na włocławski szpital obce korporacje urzędujące na naszej włocławskiej ziemi(solvay,indorama,wire,wika,geberit)?Nic? Rozumiem.Oni nie mają moralnego obowiązku.Oni mają tylko obowiązek wydoić z tej ziemi zysku ile się da. 17:00, 25.03.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PolokPolok

1 1

W takich sytuacjach kapitał ma polska twarz 19:50, 25.03.2020


REKLAMA

Qwert 12Qwert 12

16 1

Na jakiego wała dupki (osoby pracujące i mieszkające tam) wracają do Polski zlotwoki śmierdziały to siedź zagranicą jeden z drugim a nie będziesz liczył na podatników kasę i leczenie won za granicę gdzie,, tyle zarabiałeś'' zarażaj tam Niemców Angoli i inne nacje a nie wracasz z podkulonym ogonem do Polski!! 18:42, 25.03.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

RumekRumek

11 0

Spiepszaja jak z tonącego oketu bo za granica leczenie drogie . 18:56, 25.03.2020


Ha haHa ha

1 1

A kto Ci wraca ciołku, pojmij w swoim malutkim rozumu że Ci co wracają to i tak by wracali na tydzień dwa raz na dwa miesiące czy na wielkanoc. Nikt co siedzi mieszka na tu na stałe niema zamiaru wracać bo i po co. A ci co kiedyś wrócą tak jak ja to nie przez jakiegoś wirusa tylko bo tak się im podoba, swoje wysiedzieli czas wracać. Nic ci do tego :-))) 23:55, 25.03.2020


RumekRumek

10 3

Kto sprowadził polakow z zagranicy .Głosujcie na Pis tyle w temacie 😮Rudy Donek wredny ale troche racji ma 18:55, 25.03.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

RodakRodak

3 5

Jakby w dalszym ciągu rządził donek to jeszcze więcej ludzi musiałoby uciekać za granicę bo tak dbał o obywateli. 20:09, 25.03.2020


DokładnieDokładnie

2 4

No donek sam *%#)!& burdel zostawił i martwta się 20:22, 25.03.2020


gruchagrucha

9 1

Tych złapanych zamknąć w jakimś lochu bez jedzenia i światła i wypuścić po 2 yygodniach 19:27, 25.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

xDxD

7 4

I co, 30 tysięcy kary? Równie dobrze mogli dać 300 tysięcy. I tak nikt nie zapłaci, bo z czego. Ta "kara" pokazuje bezsilność rządu na rozprzestrzenianie się wirusa. Poza tym ta "kwarantanna" łamie prawa człowieka. W obliczu pandemii oczywiści każdy ma to gdzieś, nawet straż miejska. 19:31, 25.03.2020

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

PrawdaPrawda

3 4

Nie można człowieka zamykać w budynku 24/7, nawet skazany wyrokiem sądu ma prawo na 1 godzinę dziennie na świeżym powietrzu. 19:46, 25.03.2020


Swaboda Swaboda

4 2

Najpierw trzeba być człowiekiem żeby mieć prawa pacanie. 19:47, 25.03.2020


Ja pier... Ja pier...

4 0

Tu chodzi o zdrowie i życie nas wszystkich, czy do was jełopy to nie dociera, przez takich nieodpowiedzialnych ludzi będą drugie Włochy, a potem będziecie pier... ć, że rząd wnny, co za czubki tępe 20:19, 25.03.2020


xDxD

0 3

No widzisz... A jednak zwierzęta też mają jakieś prawa. Nie powinieneś, a jednak piszesz na portalu. 30 tysięcy kary? 20:25, 25.03.2020


ProtezaProteza

5 2

Połamaćac nogi to nie będą wychodzić. 19:45, 25.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SharkySharky

5 2

A czy wiecie że w tych dwóch budynkach przeznaczonych do kwarantanny tj.budynek Mopru na ul.Żytniej i bursa szkolna na ul.Mechaników 1 ma już 122 osoby tam przyjęte (stan na 23.03) które przechodzą tam kwarantanne po przyjeżdzie z zagranicy???Nic na ten temat u nas nie mówią a dlaczego???Pewnie nie chcą siać paniki.Pewna informacja od bliskiej mojej osoby w Rodzinie która pracuje w służbach mundurowych.Tak samo tyczy się tych co przesiadują w kwarantannach domowych.Jest ich dużo,ale u nas cisza... 21:26, 25.03.2020

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

HioHio

0 1

Dopiero co było 13 osób na żytniej 22:52, 25.03.2020


DemonDemon

0 1

Na żytniej miało być miejsca dla 58 osób czyli już jest full i teraz zapełniają bursę a właściwie zapełnili? Oni ich muszą w nocy zwozić bo za dnia nic nie widać żadnych ruchów.najlepsze info można byłoby uzyskać z jadłodajni to by wiadomo było dla ilu osób szykują jedzenie 22:55, 25.03.2020


No i coNo i co

2 1

No i co z tego. To są osoby na kwarantannie prawdopodobnie wszyscy
zdrowi a ten się podnieca. Może twoi sąsiedzi wrócą z zagranicy to też będą mieli kwarantanne. Nie rób z igły widły 23:37, 25.03.2020


MłodaMłoda

2 1

[email protected]#&aj jak najdalej bo jeszcze przyjdą po ciebie w nocy :) 23:39, 25.03.2020


nhmhmjm,,nhmhmjm,,

1 3

Ludzie 14 zgonow na cała polskę .Zwykłą grypa więcej ludzi zabija ..Ten wirus w naszym kraju nie ejst tak silnie aktywny jak w Chonach czy we Włoszech albo zataili prawdziwą luiczbę .Dzwne w USa 780 pare zgonów fakt ogromny kraj .Włochy mase ,Francja a u nas 14 a wy panika . 22:12, 25.03.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

do debila!do debila!

1 0

Czy naprawe jestes tak *%#)!& czy tylko udajesz??Tępy ćwoku! 22:28, 25.03.2020


do debila!!do debila!!

1 0

Czy naprawde jestes tak g ł u p i czy tylko udajesz??Tępy ćwoku! 22:29, 25.03.2020


do powyżejdo powyżej

3 2

Czy naprawde jestes tak g ł u p i czy tylko udajesz??Tępy ćwoku! 22:29, 25.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BercikBercik

4 0

W Hiszpanii i Italii na początku też takie cyfry były. Oni podeszli do problemu ignorancko i zaczęło się wszystko lawinowo rozrastać. Wyobrażasz sobie 800 zgonów na dobę?! Albo więcej. Lepiej dmuchać na zimne bo jak może być wszyscy widzieli jaką gehennę przeszli Włosi, Hiszpanie, obecnie USA i co będzie w GB. 22:34, 25.03.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JohnyJohny

1 0

U nas niestety duże zakłady pracy typu WIKA ,Anwil pracują normalnie i to jest straszne .. 00:12, 26.03.2020


QWERTYQWERTY

4 0

Czy we Włocławku są w ogóle testy wykonywane? bo jakoś dziwnie te statystyki wyglądają. Czy Włocławianie nie przemieszczają się nigdzie, że tylko jedna osoba chora w dodatku zdiagnozowana w Warszawie?
23:40, 25.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

KresswewKresswew

4 0

A Włocławscy lekarze ze Szpitala to czym są zmeczeni skoro u ans brak covid 19 a Szpital zakaźny jest w Toruniu .Czym sa wiećzmeczeni ,odwołane operację ,.Czym się pytam ,I proszę bez linczy .Bo serio nie wiem czym ? 23:51, 25.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KKLKKL

2 3

Tępy ćwoku sam jesteś ćwok tępy .To nie jest dużo .Wieć nie pe..rdolcie .A pozatym dzidek 80 lat to tez taki wiek bezdmioni i ludzie przed 90 nie powinni wliczaac się do tego wirusa bo w tym wieku można umrzeć na cokolwiek . 23:54, 25.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KKLKKL

2 1

TO nie jest dużo no chyba ze w Polsce się kłamie bo jak ktoś napisła powyżej dziwne ,że we Włocławku nie ma zachorowń jak wiecznie się słyszy o ludziach powracających z zagranicy a i o Ukraincach pracujących we Włocławku .Zobacz ćwoku jak nazwiesz kogo ćwokiem jaki obszar ludności ma polska i każe województwo i 14 to nie jest dużo .Oczywisćie nie życzę nikomu żeby było więcej tylko żeby wirusa już nie było .Ale dziwne ze w innych krajach po 700 ludzi a u nas tylko 14 widocznie w Polsce oszukują obywateli . 23:59, 25.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CzechuCzechu

3 2

Wszyscy w Polsce mieli choroby współistniejące .Polski ciemnogród w to wierzy .To tak jak w Niemczech każdy terrorysta miał zaburzenia psychiczne .😮 Nie wierzyć ludzie w to że każdy co umiera w Polsce na covid 19 miał inne choroby .To tak jak by powiedzieć że każdy z nich miał covid 19 ale nie umarł na covid tylko umarł bo miał inne choroby -czyli koronowirus ich nie zabił tylko inne choroby ?! Wali blefem na kilometr .Jezeli zabił ich wirus to co mają te choroby do tego -nic .Pewnie nie chcą siać paniki więc dodali choroby współistniejące a dobrze wiedzą że to zabił ich wirus .W innych krajach nie ma znaczenia bo młodzi tez umierają .Covid to covid więc zmarli na covid . 00:28, 26.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

franusfranus

2 1

tego wirusa nie ma jest tylko grypa na ktora ludzie zawsze umierali
sprawdz ile osob zmarlo rok temu na grype i pandemi ni bylo 05:51, 26.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KujawiakKujawiak

2 1

Usa właśnie będzie pompować w kraj 2 biliony dolarów a jaki pakiet pomocy ma rząd w Polsce dla ludzi którym kórym kończą się oszczędności? Może wyjściem będą zorganizowane napady na sklepy? Oczywiście w grupach max. po pięć osób i zachowując bezpieczny odstęp. 06:30, 26.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Grypa Grypa

1 1

Na zwykłą grype umiera w PL więcej ludzi niż na koronawirus, ale takich danych się nie podaje bo po co. 27 osób chorych na całe województwo to tak dużo? Sianie paniki w narodzie dzień kolejny. 07:07, 26.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LudzieLudzie

1 1

Postarajcie się przez jeden dzień nie włączać TV na kanały informacyjne, nie słuchać radia. Mówiąc wprost unikajcie przez te 24h informacji na temat koronawirusa zobaczycie o ile zdrowsi będziecie. Polecam 😊 07:17, 26.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone