Zamknij
REKLAMA

Catering cateringowi nierówny. Jak wybrać najlepszy, by jeść smacznie i zdrowo?

00:00, 05.02.2020 | artykuł sponsorowany

Jesteśmy coraz bardziej świadomi, dlatego coraz chętniej nasze żywienie oddajemy w ręce specjalistów. Rynek cateringu dietetycznego jest jednak coraz większy i wybór najlepszej diety bywa trudny. Na co należy zwrócić uwagę, by mieć pewność, że nasze dietetyczne posiłki będą najwyższej jakości?

Kupując jakikolwiek towar lub usługę, pierwszym kryterium, jakie bierzemy pod uwagę, jest cena. Niska cena może jednak oznaczać gorszą jakość. A w przypadku żywienia na jakości nie ma co oszczędzać.

- Kierowałam się jakością tworzonych potraw. Przed wyborem usług konsultowałam się z wałścicielami. Chciałam wiedzieć więcej... Ważne były sama osoba szefa kuchni, jakości produktów i elastycznego podejścia, czyli połączenia aspektów zdrowotnych i dietetycznych. Choruję na hiperinsulinizm. Eksperci dostosowali mi dietę skrupulatnie do moich potrzeb. W ciągu trzech miesięcy ubyło mi 7 kg. Czuję się zdrowo, jedząc regularnie posiłki z bardzo dobrej jakości produktów. Jestem bardzo wdzięczna za pomoc i zdrowie, które zyskałam dzięki diecie. Nigdy nie wybrałabym innego cateringu, nawet jeśli  cena byłaby kusząca. Mój organizm zdrowieje, czuję się lepiej, dostarczam sobie najlepszych wartości, to jest warte każdej ceny

– mówi pani Martyna, która od kilku miesięcy korzysta z cateringu dietetycznego Elite Diet.

Osoby ze specyficznymi potrzebami żywieniowymi, jak pani Martyna, powinny zwrócić szczególną uwagę na to, czy firma oferuje indywidualne podejście do potrzeb klienta. To szczególnie ważne w przypadku niektórych schorzeń, alergii i wykluczeń pokarmowych. 

Wybierając catering dietetyczny warto sprawdzić, jak przygotowywane i pakowane są posiłki. Czy są za każdym razem ważone? Czy opakowania są opisane? Czy jest na nich informacja o składzie i kaloryczności? Odpowiedzi na te pytania pozwalają stwierdzić, czy spożywamy odpowiednią liczbę kalorii, a także czy dieta jest odpowiednio zbilansowana.

Kolejnym ważnym czynnikiem, który warto wziąć pod uwagę, jest to, czy wybrany dostawca cateringu zajmuje się tylko przygotowywaniem zdrowych, dietetycznych posiłków, czy jest to jedna z kilku gałęzi jego działalności. Firmy, które zajmują się tylko cateringiem dietetycznym, całą swoją uwagę skupiają na tym, by przygotowywać posiłki jak najwyższej jakości.

- Nasza firma od samego początku zajmowała się wyłącznie usługą cateringu dietetycznego. Przez lata zdobywaliśmy niezbędne doświadczenie, pozwoliło nam to rozwijać nasze usługi i wyrobić własną markę. W obecnej chwili dostarczamy kilkaset zestawów dziennie do prawie wszystkich większych miast w naszym województwie. Bardzo dbamy o jakość naszych potraw, higienę pracy na kuchni i najwyższy poziom obsługi klienta. O tym ostatnim firmy często zapominają, co rodzi sporo problemów dla ich klientów

– Daniel Kiszewski, współwłaściciel Elite Diet.

Istotne jest również to, gdzie są przygotowywane posiłki. Duże firmy często zlecają ich przygotowanie podwykonawcom, często stawiając na ilość, na czym traci jakość potraw. Dają też do wyboru ściśle określone opcje dostawy. Mniejsi, lokalni dostawcy są natomiast bardziej elastyczni, dzięki czemu łatwiej dopasować dostawę do swoich potrzeb.

Kierowca niczym Święty Mikołaj zostawia pięć posiłków na cały dzień, odciążając mnie tym samym od gotowania, szukania produktów, kombinowania. Doceniam też elastyczność zmiany terminu dostawy Zdarzało się, że nie było mnie w domu, wiec kierowca dostarczał w miejsce mojego pobytu lub termin przesuwałam na kolejny dzień – dodaje pani Martyna.

Chcesz wiedzieć więcej? Odwiedź elite-diet.pl.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone