Zamknij
REKLAMA

Skąd czerpać energię życiową?

14:20, 28.01.2020 | materiały partnera

Są ludzie, którzy zwykle budzą się z wysokim poziomem energii do życia, inni z kolei z trudnością podnoszą się z łóżka, by rozpocząć nowy dzień. Wszystko zależy od osoby, zależy też od dnia.

Powody, które mogą zwiększyć naszą energię życiową, wydają się z pozoru błahe. Może to być kawa z najlepszym przyjacielem, zabawa z dziećmi, ulubione jedzenie, relaksujący masaż, wycieczka. Z drugiej strony utratę energii mogą powodować np. rozczarowania w związku, problemy w pracy, wypadki, choroby… Każdy z nas mierzy się z tym każdego dnia. Ale takie jest życie: ciągła pogoń za tym, co przyjemne i ucieczka przed tym, co zmniejsza wolę życia. A zatem skąd czerpać energię życiową?

Podstawowe źródła energii

Przyjrzyjmy się temu, czego naprawdę potrzebujemy, żeby żyć. Jedzenie, w tym także woda, jest nam niezbędne do zaspokojenia podstawowych potrzeb. Warto starać się odżywiać zdrowo, bo jak wiadomo, jesteśmy tym, co jemy... Unikanie wysoko przetworzonych produktów zawierających duże ilości składników chemicznych na pewno wyjdzie nam na zdrowie, zapewni lepsze samopoczucie i chęć do życia. Warto postawić na zdrową żywność wolną od konserwantów i dużej zawartości tłuszczu lub cukru. Duża ilość warzyw i owoców to znakomita dawka witamin, które dodadzą nam energii i witalności. Kolejnym istotnym czynnikiem jest oddychanie.

Możesz przeżyć kilka dni bez jedzenia, ale bez oddychania nie możesz przetrwać nawet kilku minut. Ważne jest, aby powietrze, którym oddychasz, było w miarę czyste. Jeżeli mieszkasz w dużym mieście, postaraj się wolne chwile spędzać na łonie natury i oddychać pełną piersią. To na pewno pozwoli Ci się wyluzować i nabrać energii do życia. Inną podstawową kwestią jest sen. Nie możemy traktować snu jako straty czasu. Warto się wysypiać, bo tego potrzebuje nasz organizm. Tylko wyspani i wypoczęci będziemy mieli energię do działania. Warto wziąć sobie te rady do serca.

Pozytywne nastawienie

W dużej mierze od nas samych zależy, czy energia, którą mamy w sobie, będzie nastrajać nas pozytywnie do życia. Możemy nauczyć się czerpać życiową energię z tego, co nas otacza. Zacznijmy dostrzegać i doceniać pozytywne rzeczy, które nam się przydarzają, choćby były niewielkie. Warto odstawić na boczny tor negatywne uczucia i złą energię, która niczego dobrego nam nie przyniesie. Otaczajmy się wszystkim tym, co dobre i pozytywne.

Czerp energię poprzez robienie tego, co czyni Cię szczęśliwym, otaczaj się ludźmi, których kochasz, bądź blisko natury, żyj w zgodzie ze sobą, wyznawaj wartości, w które wierzysz. Bądź kimś, z kogo jesteś dumny, staraj się być kimś, z kim chciałbyś być blisko. Doceń swoje doświadczenia i osiągnięcia. Uwierz, że jesteś w stanie dotrzeć tam, gdzie tylko chcesz i podążaj za marzeniami.

Nakarm swoją duszę i umysł

Tym, co potrafi z łatwością wprowadzić nas w pozytywny nastrój i dodać nam energii, jest muzyka. Szukajcie więc piosenek, które podniosą was na duchu, wprowadzą w stan radości, zainspirują dobrymi uczuciami i pozytywną energią. Muzyka potrafi wzruszyć i dotknąć naszej duszy. Warto też sięgnąć po wartościowe książki. Szczególnie takie, które mówią o energii życiowej, rozwoju osobistym, dobrych rzeczach, samopomocy, wzroście wewnętrznym. To znakomite źródło inspiracji do tego, aby nasze życie stało się lepsze. Znajdź osoby o podobnych zainteresowaniach i wartościach.

Przebywanie między ludźmi podobnymi do nas samych zawsze pozytywnie nakręca nas do działania. Weź udział w kursach, które Cię interesują, uczęszczaj na wykłady i spotkania, otwórz się na świat i czerp z niego to, co najlepsze.

W tym momencie masz już świadomość, że istnieją rzeczy, które mogą dać ci życiową energię i rzeczy, które mogą Ci ją odebrać. Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie skąd czerpać energię życiową. Dla każdego źródło tej energii może być skumulowane gdzie indziej, ale na pewno warto go poszukać.

Więcej informacji znajdziesz w artykule https://primalife.pl/style/witalnosc-skad-czerpac-sily

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone