Zamknij
REKLAMA

Jakie zabawki dla 2 latka?

08:23, 28.01.2020 | materiały partnera

Zabawki dla 2-latka powinny nie tylko bawić, ale przede wszystkim stymulować zmysły, wspomagać rozwój intelektualny oraz zachęcać do eksploracji świata. Jakie zabawki będą najlepszym prezentem dla 2-letniego brzdąca?

Wybór zabawek dla 2-latka wcale nie jest łatwy. Wszystko za sprawą ogromu produktów, dostępnych na sklepowych półkach. Jak się odnaleźć wśród setek atrakcyjnych, kolorowych produktów? Jak wybrać ten, który oprócz świetnej zabawy zapewni dziecku również walory edukacyjne?

 

Ciekawy świata dwulatek

 

Dziecko w wieku 24 miesięcy jest bardzo ciekawe świata. To mały poszukiwacz, który poznaje świat wszystkimi zmysłami. Większość dwulatków potrafi układać wieże z klocków, wkładać figury do pasujących kształtem otworów i samodzielnie rysować proste figury geometryczne. Dzieci w tym wieku samodzielnie jedzą i piją. Potrafią także dobrze komunikować się z rodzicami i wymawiać łatwe, kilkuwyrazowe zdania.

 

Jakie zabawki dla dwulatka wybrać?

 

Najlepsze zabawki dla dziecka w wieku dwóch lat powinny wspierać rozwój ruchowy, zachęcać do aktywności fizycznej i rozwijać wyobraźnię. Świetnym prezentem dla brzdąca w tym wieku będą wszelkie pojazdu — rowerki biegowe, samochody na pedały, jeździki czy małe gokarty dostosowane do możliwości najmłodszych użytkowników.

Alternatywą dla pojazdów będą… gumowe skoczki. Zwierzęce kształty z pewnością wzbudzą sympatię malucha, a możliwość spożytkowania energii na skoki i szaleństwa zapewni świetną zabawę.

Rozwój kreatywności i wyobraźni zapewnią klocki, a ćwiczenia logicznego myślenia, koncentracji i koordynacji ruchowej sortery i drewniane układanki z kolorowymi pierścieniami.

?

 

Zabawki dla 2-latka a zainteresowania dziecka

 

Zabawki warto dostosować nie tylko do wieku dziecka i wynikającego z niego etapu rozwoju, ale również do konkretnych zainteresowań i upodobań malucha. Te warto rozwijać bowiem jak najwcześniej.

 

  • Jeśli zauważyłeś, że Twoje dziecko ma zdolności plastyczne, rozwijaj je. Pomogą Ci w tym zestawy kreatywne, np. zestawy do modelowania składające się z foremek z wizerunkami pojazdów czy zwierząt. Dedykowane dzieciom od 18 miesięcy życia zapewniają bezpieczną i ciekawą zabawę.

  • Dla malucha, który uwielbia śpiewać i tańczyć, dobrym prezentem będą mini instrumenty muzyczne. Granie na bębenku i cymbałkach z pewnością będzie prawdziwą frajdą.

  • Twoje dziecko uwielbia słuchać czytanych przez Ciebie bajek? Daj mu w prezencie drewnianą wczesnorozwojową książeczkę. Dzięki ruchomym kartom z obrazkami i rysunkami postawi pierwsze kroki w nauce czytania.

źródło: https://123toys.pl/zabawki-dla-2-latka

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone