Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
00:01, 17.02.2020
Krzesła to jedne z najczęściej spotykanych mebli w obiektach hotelowych. Warto jednak zaznaczyć, że są one umieszczane nie tylko w pokojach gości. Posiadają zastosowanie także w wielu innych miejscach w hotelach.
14:31, 13.02.2020
Pielęgnacja cery naczynkowej powinna opierać się na jej wzmocnieniu i zapewnieniu ochrony. Naczynia krwionośne znajdują się tuż pod skórą i gwałtownie reagują na działanie czynników zewnętrznych. Skóra jest bardzo cienka, delikatna i podatna na podrażnienia oraz uszkodzenia. Przede wszystkim, musisz zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki do cery naczynkowej, które mogą zatrzymać pojawienie się kolejnych objawów.
11:26, 13.02.2020
Już w połowie minionego dziesięciolecia ponad połowa osób pracowała w innym zawodzie niż wyuczony (Millward Brown, 2015). Z badania „Student w pracy” (2018) wynika z kolei, że ponad 86 proc. badanych pracuje albo pracowało chociaż raz w zawodzie niezwiązanym z ich branżą. W przypadku niektórych osób jest to konieczność, innych – kreatywność. Zmieniamy pracę, często pracując w dwóch branżach jednocześnie.
12:03, 10.02.2020
Dobre zawsze może być jeszcze lepsze, stąd nie powinniśmy stać w miejscu, tylko wciąż doskonalić to, co tylko możliwe. Podnoszenie jakości życia wcale nie musi odbywać się przy sporych nakładach finansowych. Często wystarczy sięgnąć po jedno z dostępnych i sprawdzonych już rozwiązań. Które urządzenia uczynią nasz dom jeszcze doskonalszym?
00:00, 10.02.2020
Termometry laboratoryjne służą do pomiaru temperatur lub ich zmian z dużą dokładnością. Są wykonane z metalu lub szkła i wzmocnione poprzez odpuszczanie termiczne lub hartowanie. Sposób działania termometru laboratoryjnego zależy od jego typu.
00:00, 08.02.2020
Urlop to dzisiaj już niekoniecznie wylegiwanie się na plaży czy bierny relaks w SPA. Coraz więcej zwolenników zyskuje sobie ostatnio aktywny wypoczynek, który w okresie zimowym często odbywamy na stokach. Sporty zimowe, takie jak narty czy snowboard, to doskonały sposób na spędzenie czasu ze znajomymi oraz z rodziną. Trzeba się jednak dobrze przygotować, aby nie wrócić z wycieczki z poczuciem, że nie wszystko poszło tak, jak byśmy sobie życzyli. Podstawowym problemem przed każdym wyjazdem jest: jak się spakować? Dzisiaj podpowiadamy, jak dobrać odzież narciarską, aby nie myśleć o swoim stroju podczas szaleństw na śniegu.
2
15:13, 05.02.2020
Narkomania to ogromny problem. Nie dotyczy on tylko samego uzależnionego, ale także jego najbliższego otoczenia. Dlatego tak ważne jest, aby narkoman otrzymał odpowiednią pomoc i wyszedł skutecznie ze swojego uzależnienia.
15:07, 05.02.2020
Zmiany w szkolnictwie, których jesteśmy świadkami na przestrzeni ostatnich lat, budzą wiele emocji zarówno u ich zwolenników jak i przeciwników. Dotyczą i są wyraźnie odczuwane przez większość z nauczycieli, uczniów i ich rodziców. Przedstawiciele każdej z tych grup mogą czuć się nieco zaskoczeni tempem tych zmian oraz być sfrustrowani brakiem wyraźnych wskazówek postępowania oraz ciągle wzrastającej odpowiedzialności za wiele kwestii związanych ze szkołą. Pedagodzy oraz badacze środowiska szkolnego mówią o tak zwanym klimacie szkoły, który wiąże się ze sposobem postrzegania szkoły przez uczniów i nauczycieli oraz wpływem tego postrzegania na ich zachowania. Na klimat szkoły składa się jakość relacji międzyludzkich, sposób kształcenia i wychowania, bezpieczeństwo fizyczne i psychiczne oraz charakterystyka fizycznego środowiska szkoły. O ile trzy pierwsze elementy są dość złożone i zależne od wielu czynników, o tyle na ostatni jest stosunkowo łatwo wpłynąć i zmienić go tak, aby sprawił, że klimat w szkole będzie znacznie lepszy. Jak to zrobić? Poniżej kilka rad dla uczniów, rodziców, nauczycieli i dyrektorów szkół.
11:19, 05.02.2020
Sezon niski to doskonała okazja do relaksu i oderwania się od codziennych obowiązków. Urlop jesienią ma kilka zalet, które przekonują coraz więcej zwolenników, wypoczynku po sezonie wakacyjnym.
08:42, 05.02.2020
Myśląc o zakupie łóżka, zwracamy uwagę głównie na cechy wizualne, estetyczne lub cenę. Zwykle kupujemy komplet, czyli gotowe posłanie - ramę i materac. Czasami wymieniamy tylko jeden element, który się zużył lub po prostu nie pasuje do nowego wystroju sypialni. Czym się kierować przy takich wyborach?
00:00, 05.02.2020
Jesteśmy coraz bardziej świadomi, dlatego coraz chętniej nasze żywienie oddajemy w ręce specjalistów. Rynek cateringu dietetycznego jest jednak coraz większy i wybór najlepszej diety bywa trudny. Na co należy zwrócić uwagę, by mieć pewność, że nasze dietetyczne posiłki będą najwyższej jakości?
4
14:41, 31.01.2020
Tłuszcze nie muszą nam kojarzyć się wyłącznie z negatywnym działaniem. Oleje roślinne są bowiem bogate w wiele niezbędnych dla naszego organizmu składników odżywczych. Wystarczy tylko poznać i właściwości. Co warto o nich wiedzieć?
13:00, 29.01.2020
Każdy, kto budował lub jest w trakcie budowania domu zdaje sobie sprawę z tego, jak ważny – i jak trudny – jest wybór projektu. Pod uwagę konieczne jest wzięcie wielu czynników – planowana wielkość inwestycji, funkcje, jakie musi spełniać budynek i oczywiście jego wygląd. Sprawdzamy, jak wybrać najlepszy projekt domu.
14:20, 28.01.2020
Są ludzie, którzy zwykle budzą się z wysokim poziomem energii do życia, inni z kolei z trudnością podnoszą się z łóżka, by rozpocząć nowy dzień. Wszystko zależy od osoby, zależy też od dnia.
13:55, 28.01.2020
Podjęcie decyzji o inwestycji w mieszkanie z myślą o jego wynajmie stanowi jeden z najlepszych sposobów na zabezpieczenie swojej przyszłości. Jednak wynajem mieszkania nierozerwalnie łączy się z uzyskaniem dochodu przez właściciela mieszkania, który zgodnie z obowiązującym prawem musi odprowadzać podatek od dochodu. Warto zatem wiedzieć co należy zrobić, aby w sposób zgodny z prawem wynajmować mieszkanie i rozliczać się z Urzędem Skarbowym.
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone