Zamknij

Marszałek zachęca dzieci. "Doskonały sposób na zabawę połączona z nauką"

08:00, 21.03.2020 | M.O.
REKLAMA
Skomentuj
To kolejna edukacyjna platforma skierowana do dzieci i młodzieży fot. depositphotos.com

Nauka i zabawa bez wychodzenia z domu? To możliwe dzięki portalowi gry.kujawsko-pomorskie.pl Do korzystania z platformy w czasie kwarantanny zachęca marszałek województwa Piotr Całbecki.

Portal powstał kilka lat temu. Na osoby odwiedzające stronę czekają m.in. wirtualna wycieczka po kujawsko-pomorskich parkach krajobrazowych. W grze jest możliwość wyboru poziomu trudności. Poruszając się po internetowej planszówce grający mogą poznawać gatunki ptaków, roślinność, a także legendy.

W kolejnej z propozycji możemy również, wcielając się w postać Fryderyka Chopina, odbyć wyjątkową podróż po regionie. Internauci mają także do dyspozycji kolorowanki, układanki i quizy sprawdzające zdobytą w takcie zabawy wiedzę o regionie.

Do odwiedzenia portalu zachęca marszałek województwa Piotr Całbecki.

 Kujawsko-pomorski portal zawierający gry edukacyjne to szczególnie dziś doskonały sposób na zabawę połączona z nauką dla przedszkolaków i  młodszych uczniów. Przy okazji chłoną sporo wiedzy o naszym województwie. Gorąco zachęcam do udziału w zabawie nie tylko dzieci, ale całe rodziny. Wspólna gra niech będzie okazją, by miło i efektywnie spędzić czas, a przy tym poznać nasz region na nowo 

– mówi marszałek Piotr Całbecki

To kolejna możliwość spędzania czasu i nauki zaproponowana przez Urząd Marszałkowski. Przypomnijmy, że od poniedziałku działa Kujawsko-Pomorska e-Szkoła, która skierowana jest do uczniów, którzy rok szkolny kończą egzaminem - ósmoklasistów i maturzystów. 

(M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

??????????????????????

5 1

A kiedy marszałek z PO zainteresuje się stanem krytycznym włocławskiego szpitala który mu podlega ? 08:59, 21.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

po angielsku po angielsku

0 0

Znalazłem fajną grę edukacyjną po angielsku dla dzieci, długi link trzeba starannie skopiować .
https://ca.ixl.com/?partner=google&campaign=57501785&adGroup=2207093825&gclid=EAIaIQobChMIy8Xcp5eu6AIVlsXhCh1o3QXyEAEYASAAEgKzl_D_BwE 14:30, 22.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone