Zamknij

Koronawirus zainfekował proces rekrutacyjny do szkół. Co się zmieniło?

16:00, 16.03.2020 | M.O.
REKLAMA
Skomentuj
Do 24 marca obowiązują nowe zasady składania dokumentów fot. depositphotos.com

W związku z zagrożeniem zakażenia koronawirusem i trwającym naborem do klas pierwszych szkół podstawowych i przedszkoli we Włocławku do 24 marca zmienia się sposób składania dokumentów rekrutacyjnych.

Rodzice i opiekunowie dzieci, które uczestniczą w naborze mogą skorzystać z dwóch sposobów złożenia dokumentów rekrutacyjnych.

W przypadku naboru do przedszkoli publicznych i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych wniosek należy przesłać elektronicznie za pomocą systemu Vulcan. Pozostałe wymagane dokumenty można zeskanować i przesłać drogą elektroniczną na właściwy adres e-mailowy placówki. Dokumenty można będzie również złożyć w wersji papierowej. Od 17 marca przy wejściu do wszystkich placówek będą znajdować się zdezynfekowane urny, do których należy wrzucać zakopertowane dokumenty.

W przypadku naboru do klas pierwszych dokumenty można przesłać za pomocą poczty elektronicznej lub wersji papierowej w placówce.

W przypadku braku możliwości otrzymania z zakładu pracy zaświadczenia o zatrudnieniu należy łącznie z wymaganymi dokumentami złożyć oświadczenie o zatrudnieniu pod groźbą odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych informacji, a właściwy dokument z zakładu pracy będzie można dostarczyć w późniejszym terminie do konkretnej placówki - informuje w komunikacie Urząd Miasta. 

Wszelkie dodatkowe informacje dotyczące rekrutacji udzielane są przez placówki drogą telefoniczną lub e-mailową. 

(M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone