Zamknij

13-letni chłopiec opiekuje się czwórką rodzeństwa. Jak do tego doszło?

08:30, 19.01.2020 | M.O.
REKLAMA
Skomentuj
13-letni Aslan opiekuje się czwórką młodszych braci fot. screen z filmu "Rzeka"

Aslan jest najstarszy spośród pięciorga rodzeństwa. Jego ojciec często wyjeżdża i to na jego barki spada obowiązek opieki nad rodzeństwem. Historię rodziny mieszkającej w małej kazachskiej wiosce, opowieść o dobru, złu i dojrzewaniu przedstawi DKF "Ósemka". Film "Rzeka" już w poniedziałek.

W poniedziałkowy wieczór (20.01) DKF Ósemka zaprasza na kolejne spotkanie z kinem na najwyższym poziomie. Tym razem włocławianie zobaczą film Emira Baigazina "Rzeka". To norwesko-polsko-kazachska produkcja, która została nagrodzona na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji w sekcji Horyzonty za reżyserię.

W niewielkiej oddalonej od świata kazachskiej wiosce toczy się historia ojca i jego pięciorga dzieci. Głowa rodziny często wyjeżdża, a rodzeństwo pozostaje pod opieką najstarszego z braci - 13-letniego Aslana.

Pewnego dnia Aslan zabiera braci nad tytułową Rzekę. To miejsce staje się idealną ucieczką od codziennych obowiązków dla surowo wychowanych chłopców. Wszystko zmienia się, gdy odwiedza ich kuzyn z miasta, Kanat. Młodzieniec kradnie sympatię czwórki młodszych braci dzięki tabletowi, który staje się dla nich oknem do nowego świata. W Aslanie narasta złość, a między kuzynami rośnie napięcie.

Film 35-letniego kazachskiego reżysera to opowieść o dobru, złu i dojrzewaniu.

Bilety do kupienia tradycyjnie przed seansem. Początek projekcji o 19:00.

 

(M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone