Zamknij

Zostań w domu i... słuchaj książek. Czytać je będą znani aktorzy!

15:00, 24.03.2020 | M.O.
REKLAMA
Skomentuj
W akcję #ZostańWDomu włączyło się Polskie Radio fot. depositphotos.com

Akcja #ZostańWDomu zatacza coraz szersze kręgi. Co rusz słychać o nowych inicjatywach, które podejmują różne instytucje by zatrzymać Polaków w domu. Tym razem w akcję włączyło się Polskie Radio.

W audycjach zaproponowanych przez Polskie Radio będzie można posłuchać klasycznych powieści, ale także książek polskich i zagranicznych autorów.

Od poniedziałku do piątku w radiowej „Jedynce” o godzinie 10:35 będzie można słuchać adaptacji „20 000 mil podmorskiej żeglugi” Juliusza Verne’a z 1974 roku, czyli „Kapitana Nemo – władcę mórz”. Od 30 marca natomiast o 21:45 będzie można posłuchać fragmentów powieści „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza. Fragmenty czytał będzie Adam Ferency.

W „Dwójce” od 23 do 27 marca o godzinie 11:00 usłyszymy „Żywopłoty” Marii Karpińskiej, a od 30 marca do 10 kwietnia „Na nieludzkiej ziemi” Józefa Czapskiego. Do 3 kwietnia o godzinie 15:00 słuchać można również „Księcia Nocy”.

W „Trójce” natomiast o 13:45 będzie prezentowana odcinkowa powieść dla młodzieży „Banda Michałka”, a także w paśmie „Proza w Trójce” o godzinie 20:50) można będzie wysłuchać „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Cały czas natomiast w Programie 3 można słuchać „Akademii Pana Kleksa” (10:30) oraz powieści „Pod słońcem” (11:45).

Książki czytać będą m.in. Adam Ferency, Piotr Fronczewski, Bartosz Bielenia czy Tomasz Sapryk.

(M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone