Zamknij
REKLAMA

Ile za ubezpieczenie auta i czemu tak drogo? We Włocławku jest taniej niż w ...

16:00, 17.02.2020 | D.W./Rankomat
REKLAMA
Skomentuj
Ceny podstawowego ubezpieczenia pojazdów sprawdził serwis Rankomat, który zajmuje się porównywaniem ofert. Fot. Archiwum DDWłocławek

649 złotych - tyle średnio płacą włocławianie za ubezpieczenie swoich aut. W porównaniu do innych miast, np. Wrocławia kwota jest o blisko 300 złotych niższa. Dlaczego?

Ceny podstawowego ubezpieczenia pojazdów sprawdził serwis Rankomat, który zajmuje się porównywaniem ofert. Okazuje się, że w ubiegłym roku włocławianie płacili za ubezpieczenie OC średnio 649 złotych, podczas gdy średnia dla województwa kujawsko-pomorskiego wynosi 685 złotych. Dużo więcej wydadzą na to mieszkańcy pięciu województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, mazowieckiego, łódzkiego i dolnośląskiego.

[ZT]37468[/ZT]

Najtaniej jest z kolei w województwie podkarpackim, gdzie mieszkańcy za OC płacą średnio 556 złotych. Co ma wpływ na cenę ubezpieczenia? 

- Ustalając wysokość składki OC, towarzystwa biorą pod uwagę szereg czynników. Liczy się nie tylko historia ubezpieczenia kierowcy i rodzaj jego pojazdu, ale również trasa, po której porusza się on na co dzień. Sieć i rodzaj dróg, liczba ich użytkowników czy statystyki wypadkowe dla danego regionu przekładają się na ryzyko wystąpienia kolizji lub wypadku. W efekcie mieszkaniec Wrocławia płaci za polisę średnio 939 zł, a mieszkaniec Włocławka 649 zł - mówi  Tomasz Kroplewski, kierownik ds. rozwoju sprzedaży rankomat.pl.

Przygotowując porównanie cen OC rankomat przeanalizował też bezszkodowść jazdy polskich kierowców. Włocławek znalazł się na 33. miejscu zestawienia. 64,4% kierowców zadeklarowało tutaj, że w ubiegłym roku nie mieli stłuczki, ani wypadku. Lepiej pod tym względem wypadli między innymi kierowcy z Opola (64,6%) i Leszna (65,7%). Gorzej na drogach radzą sobie warszawiacy. Brak szkód zadeklarowało jedynie niespełna 54% z nich.

(D.W./Rankomat)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

kokonamuniokokonamunio

9 0

...we włocławku ze względu na specyfikę miasta powinno to być za darmo 19:24, 17.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone